Târgoviște: 30 martie – 2 aprilie 2017

Muzeul de Istorie

Joi, 30 martie

18:00 – „Bacalaureat”

Vineri, 31 martie

18:00 – „6,9 pe scara Richter”

Sâmbătă, 1 aprilie

17:00 – „Fixeur”

19:00 – „Afacerea Est”

Duminică, 2 aprilie

17:00 – „Sieranevada”

Pucioasa: 4- 6 aprilie 2017

Centrul Cultural European

Marți, 4 aprilie 

17:00 – „Două lozuri”

19:00 – „Bacalaureat”

Miercuri, 5 aprilie

17:00 – „Afacerea Est”

19:00 – „6,9 pe scara Richter”

Joi, 6 aprilie

16:30 -„Fixeur”

18:30 – „Sieranevada”

Fieni: 7-8 aprilie 2017

Centrul Cultural

Vineri, 7 aprilie

17:00 – „Două lozuri”

19:00 – „Bacalaureat”

Sâmbătă, 8 aprilie

17:00 – „La drum cu tata”

19:00 – „6,9 pe scara Richter”

Vatra Dornei: 20 aprilie – 1 iunie

Casa de Cultură ,,Platon Pardău”

Proiecțiile au loc în fiecare joi, de la ora 17:00

20 aprilie – „6,9 pe scara Richter”, regia Nae Caranfil

27 aprilie – „Fixeur”, regia Adrian Sitaru

4 mai – „Afacerea Est”, regia Igor Cobileanski

11 mai – „Anișoara” regia Ana Felicia Scutelnicu

18 mai – „4 luni, 3 săptămâni și 2 zile” regia Cristina Mungiu

25 mai – „La drum cu tata” regia Anca Miruna Lăzărescu

1 iunie – „Două lozuri” regia Paul Negoescu

Cugir: 25-27 aprilie

Casa de Cultură

Marți, 25 aprilie:
ora 17:00 – „Două lozuri” regia Paul Negoescu
ora 19:00 – „6,9 pe scara Richter”, regia Nae Caranfil
Miercuri, 26 aprilie:
ora 17:00 – „Afacerea Est”, regia Igor Cobileanski
ora 19:00 – „La drum cu tata” regia Anca Miruna Lazarescu
Joi, 27 aprilie:
ora 17:00 – „Sieranevada”, regia Cristi Puiu

Brașov: 5-7 mai

Cinemateca Patria

Vineri, 5 mai
20:00 – „4 luni, 3 săptămâni și 2 zile ” regia Cristian Mungiu
Aniversarea a 10 ani de la premiul Palme d’Or la festivalul de la Cannes

Sâmbătă, 6 mai
17:00 – „Anișoara”, regia Ana Felicia Scutelnicu
19:00 – „Inimi cicatrizate”, regia Radu Jude

Duminică, 7 mai
17:00 – „Ilegitim”, regia Adrian Sitaru
19:00 – „Afacerea Est” regia Igor Cobilianski

Iași: 10-14 mai

În cadrul festivalului Serile Filmului Românesc, ediția a 8-a

Miercuri, 10 mai
Ateneul din Iași
19:00 –  „4 luni, 3 săptămâni și 2 zile”, regia Cristian Mungiu
Invitați: Cristian Mungiu, Anamaria Marinca, Laura Vasiliu, Vlad Ivanov
Secțiuni : Retrospectiva Cristian Mungiu/Caravana Zilele Filmului Românesc

Joi, 11 mai
Casa de Cultură a Studenților
20:00 –  „6,9 pe scara Richter”, regia Nae Caranfil
Invitați: Nae Caranfil, Miruna Bilei, Teodor Corban, Maria Obretin

Sâmbătă, 13 mai
Ateneul din Iași
13:00 – „Box”, regia Forin Șerban

Casa de Cultură a Studenților
16:00 – „Sieranevada”, regia Cristi Puiu

Cafeneaua Piața Unirii
17:00 – „ Anișoara”, regia Ana Felicia Scutelnicu

Casa de Cultură a Studenților
20:00 – „Inimi cicatrizate”, regia Radu Jude

Grădina Palas
21.30 – „Afacerea Est”, regia Igor Cobileanski

Duminică, 14 mai
Casa de Cultură a Studenților
18:00 – „Fixeur”, regia Adrian Sitaru
Invitat: Tudor Istodor

Ateneul din Iași
19:00 – „Bacalaureat”, regia Cristian Mungiu
Invitați: Adrian Titieni, Maria Drăguș, Vlad Ivanov, Emanuel Pârvu, Petru Ciubotaru

Timișoara: 24 mai – 28 iunie

În cadrul Ceau Cinema – Festival de buzunar
Proiecțiile au loc în curtea Cafe D’arc
Piața Unirii nr. 5

Miercuri, 24 mai
21:30 – „6,9 pe scara Richter”, regia Nae Caranfil

Miercuri, 7 iunie
21:30 – „Afacerea est”, regia Igor Cobileanski

Miercuri, 21 iunie
21:30 – „Fixeur”, regia Adrian Sitaru

 

Covasna

Centrul Cultural

Vineri, 26 mai
20:00 – „Bacalaureat”, regia Cristian Mungiu

Miercuri, 7 iunie
20.00 – „6,9 pe scara Richter ” regia Nae Caranfil

Vineri, 30 iunie

16.00 – „6,9 pe scara Richter ” regia Nae Caranfil

București

Grădina cu filme

Proiecții de la ora 21.00

Joi, 8 iunie
„Bacalaureat”, regia Cristian Mungiu

Miercuri, 14 iunie
„Fixeur”, regia Adrian Sitaru

Joi, 15 iunie
„Fixeur”, regia Adrian Sitaru

***Miercuri, 21 iunie

„Amintiri din Epoca de Aur”, partea I, regia Ioana Uricaru, Hanno Hofer, Răzvan Mărculescu, Constantin Popescu, Cristian Mungiu

*** Din cauza ploii, proiecția de pe 21 iunie a fost reprogramată marți, 27 iunie, de la ora 21.00.

Joi, 22 iunie

„Amintiri din Epoca de Aur”, partea I, regia Ioana Uricaru, Hanno Hofer, Răzvan Mărculescu, Constantin Popescu, Cristian Mungiu

Marți, 27 iunie

„Amintiri din Epoca de Aur”, partea I, regia Ioana Uricaru, Hanno Hofer, Răzvan Mărculescu, Constantin Popescu, Cristian Mungiu

Miercuri, 28 iunie

„Amintiri din Epoca de Aur”, partea II, regia Ioana Uricaru, Hanno Hofer, Răzvan Mărculescu, Constantin Popescu, Cristian Mungiu

Buzău: din 15 iunie

Amfiteatrul Parcul Tineretului

Proiecțiile au loc de la ora 21.30

15 iunie  – „Două lozuri”, r. Paul Negoescu
16 iunie –  „Sieranevada”, r. Cristi Puiu
22 iunie – „La drum cu tata”, r. Anca Miruna Lăzărescu
23 iunie – „Ilegitim”, r. Adrian Sitaru
29 iunie – „Inimi cicatrizate”, r. Radu Jude
30 iunie  – „Fixeur”, r. Adrian Sitaru
***06 iulie –  „Afacerea Est”, r. Igor Cobileanski
Din motive de organizare, proiecția filmului „6,9 pe scara Richter”, r. Nae Caranfil a fost reprogramată pentru data de 13 iulie iar pe 6 iulie va avea loc proiecția filmului, „Afacerea Est”, r. Igor Cobileanski

07 iulie – „Bacalaureat”, r. Cristian Mungiu
***13 iulie – „6,9 pe scara Richter”, r. Nae Caranfil
14 iulie – „4 luni, 3 săptămâni și 2 zile”, r. Cristian Mungiu.

Călărași: 17-18 iunie

Sala  CINEMA 2D/ 3D

17 iunie, sâmbătă
11:30  – „Sieranevada”, r. Cristi Puiu
15:00 – „Afacerea Est”, r. Igor Cobileanski

18 iunie, duminică
12:00 – „La drum cu tata”, r. Anca Miruna Lăzărescu
14:30 – „Bună, ce faci? ”. r. Alexandru Maftei

Suceava: 28-30 iunie

Cinema Modern

Miercuri, 28 iunie
18:00 – „Sieranevada”, r. Cristi Puiu

Joi, 29 iunie
17:00 – „Afacerea Est”, r. Igor Cobileanski
19:00 – „Inimi cicatrizate”, r. Radu Jude

Vineri, 30 iunie
17:00 – „Fixeur”, r. Adrian Sitaru
19:00 – „La drum cu tata”, r. Anca Miruna Lăzărescu

Slobozia: 29-30 iunie

Casa de Cultură

Joi, 29 iunie
19:00 – „Bacalaureat”, r. Cristian Mungiu

Vineri, 30 iunie
19:00 – „Două lozuri”, r. Paul Negoescu

Bacău: 30 iunie

Parcul Cancicov, în cadrul Street Delivery Bacău

Vineri, 30 iunie
21:30 –  „6,9 pe scara Richter”, r. Nae Caranfil